Jak w 4 krokach zbudować maksymalnie spełniające życie?

Jeśli chcesz zbudować życie, w którym:

 • każdego ranka budzisz się z silnym poczuciem życiowego celu oraz motywacją i ekscytacją, by go realizować
 • a każdego wieczora kładziesz się spać wdzięczny za to, jak wygląda Twoje życie z poczuciem, że to był dobry dzień

...to może być jedna z najważniejszych wiadomości, jakie kiedykolwiek przeczytasz.

Damian Redmer
Damian Redmer

Z tej strony Damian Redmer - założyciel Rozwojowca (jednego z największych w Polsce kanałów na YouTubie o rozwoju osobistym) oraz twórca Programu Rozwoju Best You.

Razem z moim zespołem przez ostatnie kilka lat przeanalizowaliśmy tysiące badań naukowych i materiałów. Poszukiwaliśmy procesu, który pozwoliłby każdemu dokonać odpowiedniej wewnętrznej transformacji, a następnie zaplanować i zbudować takie życie, że czułby, iż nie mógł przeżyć go lepiej i być bardziej spełniony.

Szukaliśmy wszędzie...

Od teorii ludzkiej świadomości…

przez

 • różne dziedziny psychologii,
 • odkrycia neurobiologii,
 • największe religie i filozofie świata,
 • tryby życia plemion z dala od cywilizacji,

a kończąc na

 • odtajnionych aktach CIA dotyczących psychologicznych tortur,
 • czy odkryć NASA odnośnie tego jak sprawić by zamknięta na pół roku w ciasnej metalowej puszce z dala od domu i rodzin grupa obcych sobie astronautów była maksymalnie szczęśliwa i funkcjonowała na najwyższym poziomie.

I tak kawałek po kawałku przez lata kolejne elementy układały się w całość, aż cały proces przybrał formę 4 kroków:

Krok #1 - Konsolidacja przekonań

Czyli sprawienie, aby wszystko, w co wierzysz i czujesz odnośnie tego, jaki jest świat, Ty sam, inni ludzie było spójne na każdym polu. By nie zaprzeczało sobie nawzajem.

Badania pokazały, że nasze przekonania tworzą się i zmieniają przez 3 niezależne mechanizmy:

 • przez wnioski i wiedzę, które zdobywasz intelektualnie
 • przez to, czego doświadczasz i co obserwujesz
 • przez to, co mówią Twoje nawyki i decyzje

Każdy z tych mechanizmów tworzy przekonania niezależnie od dwóch pozostałych. W efekcie naturalnie dochodzi między nimi do wielu sprzeczności.

Na przykład w kwestii poczucia własnej wartości możesz zgodzić się intelektualnie z Albertem Ellis (twórcą terapii racjonalno-emotywnej). Jego teoria zakłada, że poczucie wartości to sztuczne i szkodliwe pojęcie, które sobie wymyśliliśmy i należy je zastąpić samoakceptacją.

Natomiast Twoje doświadczenia z dzieciństwa i przeszłości (czyli uczucia) mogą Ci mówić, że coś takiego jak wartość człowieka istnieje i czujesz, że Twoja jest za niska.

A Twoje działania i nawyki, mogą Ci mówić, że wartościowy się stajesz, gdy odnosisz jakieś sukcesy czy zyskujesz podziw.

Podobnie jest z tym, co odczuwasz i rozumiesz przez słowa takie jak sukces, czy porażka.

Gdy coś nie poszło po Twojej myśli, jedno przekonanie może Ci mówić “Ale porażka. Jestem beznadziejny”.

Drugie “To nie była porażka, tylko cenna lekcja. Dużo się nauczyłem”.

Z kolei trzecie “To ani porażka, ani lekcja - wszystko zrobiłem dobrze, a projekt się nie udał przez błędy innych”.

Tego na pierwszy rzut oka nie widać, ale jeśli do tej pory nie pracowałeś odpowiednio ze swoimi przekonaniami tzw. metodą “od dołu”, to takich konfliktów możesz mieć w sobie SETKI.

Gdy różne części Ciebie ciągną Twoje myśli, uczucia i decyzje w przeciwne strony, obniża to Twoją stabilność emocjonalną, siłę psychiczną, pewność siebie oraz poziom spełnienia

I to często bez znaczenia na to, jak wiele osiągasz.

Istnieje bowiem mnóstwo sytuacji, w których bez znaczenia, jakiego wyboru dokonasz, część Ciebie ciągle będzie mówiła / czuła, że to nie to.

Dodatkowo - jak pokazały dokumenty CIA - nasze umysły mają potrzebę stworzenia w pełni spójnego obrazu świata (tzw. potrzeba orientacji), a konfliktujące przekonania mu to uniemożliwiają.

Gdy ta potrzeba nie jest w pełni zaspokojona - a u większości z nas nie jest - wywołuje to w nas dyskomfort, obniża poziom satysfakcji z życia i funkcjonujemy na niższym poziomie sprawności intelektualnej.

To jest coś, co odczuwasz ciągle w tym momencie. Godzisz się na to i prawdopodobnie zaakceptowałeś to jako normę, bo nie wiesz, że w ogóle może być inaczej.

Prawdopodobnie nie miałeś jeszcze okazji doświadczyć, jak to jest, gdy nie masz w sobie żadnych konfliktujących przekonań, gdy jesteś w pełni wewnętrznie spójny, a Twój umysł ma w pełni zaspokojoną potrzebę orientacji.

Gdybyś mógł tego doświadczyć, to nie zgodziłbyś się na ani jeden dzień więcej tego, co obecnie nazywasz “normą”

Odtajnione dokumenty CIA pokazały szokującą prawdę. Podczas przesłuchań za pomocą specjalnych metod agenci powiększali u więźniów właśnie konflikty przekonań (zaburzali potrzebę orientacji).

Celem tego było dosłownie uwstecznianie intelektualnie i łamanie psychologicznie więźniów, aby ci bez oporu wyjawiali posiadane informacje.

Swoją drogą te wewnętrzne konflikty to też jedna z przyczyn słomianego zapału i jeden z hamulców Twojej motywacji i samodyscypliny.

Co z tego, że intelektualnie dochodzisz do wniosku, że warto coś robić lub zmienić, kiedy inne Twoje przekonania stworzone na bazie Twoich doświadczeń i zachowań wprowadzają sprzeczności - podpowiadają Ci coś innego i hamują Twoje zaangażowanie.

Przyznasz, że ciężko stworzyć maksymalnie spełniające życie, gdy ciągle części Ciebie ciągną Cię w różnych kierunkach, a Twój umysł nie ma w pełni zaspokojonej swojej głównej potrzeby, bez której nie jest w stanie w pełni sprawnie funkcjonować.

Dlatego właśnie konsolidacja przekonań - czyli usunięcie tych wszystkich wewnętrznych konfliktów, to pierwszy i niezbędny krok do zbudowania wymarzonego życia.

Jest to tak ważne, że nawet gdybyś nie zrobił niczego innego, tylko zrealizował pierwszy krok - to poziom Twojego szczęścia, wewnętrznego spokoju, poczucia wartości, pewności siebie i opanowania wyskoczyłyby do góry tak mocno, jak pewnie nigdy wcześniej.

A to wyłącznie krok pierwszy z całego procesu.

Przejdźmy dalej:

Krok #2 - Podejmowanie właściwych decyzji

Nawet jeśli Twoje przekonania są już skonsolidowane, to nie znaczy to, że będziesz już wszędzie podejmował dobre decyzje.

Twój umysł jest podatny na ponad 100 błędów poznawczych.

Błędy poznawcze (ang. cognitive bias) to odkryte przez psychologię “iluzje umysłu”. Mechanizmy, które w przewidywalny i powtarzalny sposób zniekształcają Twój odbiór rzeczywistości i osąd.

Te błędy zaślepiają nas bez znaczenia na poziom inteligencji czy doświadczenia.

Na przykład w świecie biznesu znajdziesz mnóstwo przykładów wybitnych prezesów, którzy mimo ogromnego doświadczenia, wiedzy i inteligencji podejmowali kompletnie idiotyczne decyzje, które kosztowały ich samych i ich firmy miliony dolarów lub czasami nawet bankructwo.

Dlatego, mimo że to psychologia odkryła błędy poznawcze, to specjaliści w branży biznesowej - dla których przepis na podejmowanie dobrych decyzji jest wart miliardy - przez lata kawałek po kawałku odkrywali i opracowywali kolejne elementy maksymalnie skutecznego procesu myślenia i podejmowania decyzji.

Wiele osób szuka sposobu na zwiększenie swojego ilorazu inteligencji i kreatywności. Jako ludzie ciągle chcemy być mądrzejsi i mieć lepsze pomysły, mimo że naprawdę od lat już wiemy, że...

Dużo ważniejszy od Twojej osobistej inteligencji czy kreatywności jest proces myślenia

Czyli kolejne kroki, pytania i zadania, jakie stawiasz sobie w głowie.

Gdy ten proces jest kiepski - możesz być w czołówce najinteligentniejszych ludzi świata, a i tak mylić się w ważnych kwestiach, cierpieć na brak dobrych pomysłów i podejmować wiele beznadziejnych decyzji.

Z kolei nawet gdy masz przeciętny iloraz inteligencji i wiedzę, ale korzystasz z odpowiedniego procesu myślenia - możesz osiągać efekty godne geniusza i tak być postrzegany.

I co najlepsze - proces myślenia - w przeciwieństwie do ilorazu inteligencji - da się prosto zmienić. Każdy może używać procesów opracowanych przez najlepiej opłacane firmy kreatywne, naukowców, najlepszych inwestorów czy najwybitniejszych prezesów i liderów.

Krok #3 - optymalizacja codzienności

Czyli wykorzystanie swoich obecnych umiejętności, zasobów finansowych i czasowych, by wycisnąć z codziennego życia jak najwięcej spełnienia.

Czyli w skrócie - zmiana wszystkiego, co jesteś w stanie zmienić tak, aby wieść maksymalnie spełniające życie TERAZ, a nie kiedyś tam w przyszłości, gdy już osiągniesz wszystkie swoje cele, plany i marzenia.

Ten krok jest często pomijany, na zasadzie “Widzę to wszystko czego mi teraz brakuje, to wszystko, co chciałbym zmienić, więc dążę do jakichś tam rzeczy i gdy je zdobędę, to wtedy poczuję się lepiej. Muszę więc tylko dobrze teraz zaplanować jak je zdobyć”.

To duży błąd z 2 powodów:

Po pierwsze - jeśli dążąc do jakiejś wspaniałej wizji swojej przyszłości, pozwalasz sobie na ciągłe niezadowolenie z tego, co masz obecnie, to zwyczajnie nie starczy Ci sił, by zrealizować tę wizję.

Utkniesz więc na etapie ciągłego starania się o nią i wiecznym niezadowoleniu z tego, jak żyjesz teraz.

Po drugie - jeśli nie potrafisz prowadzić maksymalnie spełniającego życia z tym, co masz teraz, to bardzo możliwe, że NAWET gdybyś zrealizował swoją wizję, to nie da Ci ona tego poziomu satysfakcji, na który liczysz.

Przeczytałem kiedyś historię pewnej kobiety, która była strasznie znudzona swoją pracą. Nie cierpiała jej, ludzie ją denerwowali. Postanowiła więc, że się zwolni i poszuka innej.

Złożyła więc wypowiedzenie. Jednak nie mogła odejść od razu, bo umowa zobowiązywała ją do tego, że musiała popracować jeszcze miesiąc.

Nie chciała, żeby ludzie ją potem obgadywali na każdym kroku i źle wspominali, więc postanowiła sobie, że przez ten ostatni miesiąc będzie pracować jak nigdy.

Będzie wzorowym pracownikiem, będzie super życzliwa dla innych, tak żeby nie miał jej nikt nic do zarzucenia i nie plotkował o niej, gdy odejdzie.

Po miesiącu super produktywnej pracy i wybitnej życzliwości okazało się, że ta sama praca zaczęła jej sprawiać tyle przyjemności, że zrobiła coś zaskakującego:

Podarła wypowiedzenie i postanowiła zostać

Gdyby nie te ostatnie 30 dni, które zmieniły jej podejście, podjęłaby ryzykowną i czasochłonną decyzję zmiany pracy, która pewnie niczego by nie zmieniła na lepsze.

Nie dostrzegała wcześniej, że satysfakcja rodzi się z zaangażowania.

Bez niego nie spodziewaj się, że to, co robisz, będzie Ci sprawiać tyle przyjemności, ile by mogło.

Z kolei gdy nie jesteś życzliwy dla innych ludzi - nie spodziewaj się, że będziesz się cieszył świetną atmosferą z ich strony.

Może brzmi banalnie, ale...

takich elementów, których nie dostrzegasz w swojej codzienności jest mnóstwo

Czasem wystarczy mocniej się w coś zaangażować, popracować nad relacjami, zacząć lepiej zarządzać swoją pracą oraz czasem, zmienić jakieś nawyki i nagle okazuje się, że żyjesz na zupełnie innym poziomie.

Dużo więc ryzykujesz, od razu podejmując się wielkich, wieloletnich, kosztownych i ryzykownych planów życiowych. Masz bowiem sporo miejsca, by tanio i bez ryzyka uczynić swoje życie bardziej spełniającym tu i teraz, w tych warunkach, które masz obecnie.

Bo nawet jeśli uda Ci się doprowadzić taki plan do końca - może się okazać, że potrzebujesz czegoś zupełnie innego, niż myślałeś, aby wejść z życiem na wyższy poziom.

Może się wtedy okazać, że np. Twój związek, miejsce zamieszkania, osiągnięcia w jakimś obszarze, znajomość języka czy - jak u tamtej kobiety - praca są całkowicie ok, a największe rewolucje czekają na Ciebie w kompletnie innych miejscach.

Dlatego dopiero gdy wykonasz krok trzeci - czyli wyciśniesz ze swojej codzienności tyle, ile się da, przechodzisz do kroku czwartego:

Krok #4 - Strategiczne planowanie przyszłości

W tym kroku zastanawiasz się, jak możesz wieść życie na jeszcze wyższym poziomie spełnienia i szczęścia. Ustalasz, czego do tego potrzebujesz i opracowujesz plan jak to zdobyć i tam dotrzeć.

Najczęściej popełnianym błędem jest zaczynanie od tego kroku, a następnie robienie go “na czuja”, zamiast korzystać ze sprawdzonych i  najlepszych metod planowania i realizowania projektów.

Twoje życie to w końcu Twój największy i najtrudniejszy projekt

Projekt, który zawiera wszystkie cechy najtrudniejszych projektów:

 • składa się z wielu elementów,
 • ma na niego wpływ wiele różnych osób,
 • zawiera wiele rzeczy, których nie da się przewidzieć, wiele ryzyk, zdarzeń losowych,
 • na wiele okazji jest tylko jedna szansa, której nie da się powtórzyć,
 • ...i jeszcze cały projekt rozciąga się na dziesięciolecia, a na dodatek im wcześniej zaczynasz jego planowanie, tym mniej masz życiowej wiedzy, by zaplanować je mądrze.

Obszar biznesu przez ostatnie dekady udowodnił, że nawet jak do nieporównywalnie prostszych projektów nie stosuje się odpowiednich metod planowania i zarządzania, to te projekty się po prostu nie udają.

A jeśli Ty nie stosujesz ich do planowania życia - najtrudniejszego projektu ze wszystkich - to dosłownie planujesz porażkę, którą tylko zbieg okoliczności i mnóstwo szczęścia może zmienić w przypadkowy i długotrwały sukces.

Tak wyglądają 4 kroki i schemat budowania maksymalnie spełniającego i szczęśliwego życia.

Za każdym z tych kroków kryje się mnóstwo wiedzy, którą trzeba zdobyć, aby go z sukcesem przejść.

Gdybyś chciał ją opanować, to możemy Ci w tym pomóc. :)

W tym celu stworzyliśmy 10-miesięczny program Perfect Life Process, który przeprowadzi Cię przez każdy z tych 4 kroków tak prosto i szybko jak to tylko możliwe.

Opinie uczestników Perfect Life Process

Inny wymiar Bardzo ciekawe Nie wiem co napisać Bardzo dużo wiedzy Niesamowity materiał Ogrom pracy PLP jest super Wielkie zaciekawienie

A co chyba najlepsze - wchodząc do Programu teraz, wszystkie dodatki i ulepszenia, które wprowadzimy w przyszłości, masz za darmo. Mając aktywne konto w Programie, zawsze będziesz miał automatycznie dostęp do najnowszej wersji tego produktu będziesz miał automatycznie dostęp do najnowszej wersji tego produktu bez żadnych dopłat.

Niczego więc nie tracisz. Tylko zyskujesz na tym, że udało Ci się teraz taniej dostać do środka i nie musiałeś czekać.

Co znajdziesz wewnątrz Programu?

Gdy na dole tej strony zapiszesz się do Programu, to od razu po zaksięgowaniu Twojej płatności otrzymasz e-mail do swojego konta na tej specjalnej platformie:

Wnętrze programu

Twoje konto będzie ważne przez rok. Po tym okresie masz możliwość przedłużenia jego ważności.

Całą wiedzę z narzędziami masz w zasięgu kilku kliknięć. Wszystko idealnie uporządkowane i w jednym miejscu, żebyś zawsze mógł szybko i łatwo do czegoś wrócić, przeczytać, przypomnieć sobie, ulepszyć.

Całą platformę stworzyliśmy na tzw. responsywnej stronie internetowej, czyli została przygotowana także z myślą o korzystaniu z niej na urządzeniach mobilnych.

Możesz więc z niej równie wygodnie korzystać na smartfonie i tablecie.

W ten sposób możesz pracować nad sobą w dowolnym czasie i w każdym miejscu, gdzie tylko masz dostęp do Internetu. A całą wiedzę, Twoje notatki, spostrzeżenia i narzędzia - masz zawsze przy sobie.

Wszystkie materiały i narzędzia platformy zostały podzielone na 4 moduły (szczegóły poniżej), które odblokowują się stopniowo po kolei każdego miesiąca przez 10 miesięcy, żebyś na spokojnie mógł wszystko na bieżąco wdrażać, a zmiany miał czas się w Tobie ugruntować.

Każdego miesiąca przez 10 miesięcy zyskujesz więc dostęp do nowej wiedzy i narzędzi / technik, tak że Twoje konto z miesiąca na miesiąc rozwija się z Tobą.

Każdego miesiąca wystarczy, że zainwestujesz łącznie ok. 4-5 godzin, aby z sukcesem przejść cały Program. Ten czas możesz dowolnie rozłożyć i ustalić takie tempo, które Ci odpowiada (np. jedna godzina co sobotę lub 10 minut każdego dnia).

Oto co znajdziesz w każdym module:

Moduł Mindset

(pierwsze 4 miesiące Programu)

PLP - moduł Mindset

W tym module przejdziesz przez cały pierwszy krok z procesu budowy maksymalnie spełniającego życia - konsolidację przekonań.

W trakcie modułu zsynchronizujesz wszystkie najważniejsze przekonania na każdej z 3 płaszczyzn (intelekt, emocje, zachowanie) tak, aby były w pełni spójne wewnętrznie oraz między sobą nawzajem.

Będziemy to robili tzw. metodą “od dołu” - czyli w przeciwieństwie do standardowej metody - nie poprzez mozolne szukanie wszystkich błędnych przekonań i naprawianie ich jedno po drugim, bo taka praca może zająć dosłownie kilkadziesiąt lat i nadal nie gwarantuje pełnej i trwałej spójności.

Gdzieś głębiej zawsze może się kryć jakieś szkodliwe i nieuświadomione przekonanie, którego nie wyłapiesz tą metodą.

Dlatego proces konsolidacji wykonamy przez poznanie najlepszych tzw. przekonań filarowych (to te “najgłębsze” przekonania) i ich pełną instalację. W wyniku procesu ich instalacji wszystkie inne błędne przekonania, same automatycznie się prostują.

W efekcie, gdy wdrożysz moduł Mindset, zniknie w Tobie cała dezorientacja, rozproszenie, wewnętrzne podzielenie czy niepotrzebny i szkodliwy żal, złość, pretensje do siebie, świata, innych ludzi.

Poczujesz się w końcu w pełni wewnętrznie spójny. To w co wierzysz, będzie odpowiadało temu, co czujesz, co robisz i czego doświadczasz. Zyskasz jasne poczucie życiowego celu i kierunku.

W tym stanie Twój umysł ma w pełni zaspokojoną potrzebę orientacji, przez co SAM automatycznie generuje w Tobie wyższy poziom wdzięczności, dobrego samopoczucia i motywacji do wszystkiego, co weźmiesz na cel.

Dodatkowo - jak odkryło CIA - umysł funkcjonuje wtedy na wyższym poziomie. Możesz więc zauważyć w sobie także wzrost swoich zdolności intelektualnych.

W tym module (czyli podczas 4 pierwszych miesięcy Programu) dowiesz się w m.in.

 • Już w pierwszym miesiącu poznasz przekonanie filarowe, które pomoże Ci odkryć Twój cel życia z taką dokładnością, jak prawdopodobnie nigdy wcześniej. Dzięki czemu w końcu poczujesz jego głębszy sens, nadasz mu głębokie znaczenie oraz poczujesz klarowność w tym, co robić w jakiej sytuacji, o co się starać, a o co nie.
 • Otrzymasz dostęp do testu Life Score™, za pomocą którego zmierzysz, w jakim stopniu wypełniasz obecnie swój cel życia.

  Już nie musisz się zastanawiać czy Twoje życie idzie we właściwym kierunku lub, czy robi to szybciej / wolniej, lepiej / gorzej - jednym krótkim testem sprawdzisz stan obecny oraz porównasz z tym, jak Ci szło do tej pory. Dzięki temu zobaczysz, jak Ci idzie teraz i czy trzeba coś skorygować, a jeśli tak, to co dokładnie.

 • Poznasz i zainstalujesz w sobie przekonanie filarowe, które uczyni Twoje poczucie własnej wartości NIEZNISZCZALNYM. Wtedy znikną w Tobie wszelkie sabotujące negatywne myśli na Twój temat.

  Dodatkowo zniknie w Tobie całkowicie strach przed krytyką i oceną innych osób, przed porażką, przed tym, że coś Ci nie wyjdzie, pokażą się Twoje słabości i ograniczenia - to nie będzie Cię już dotykać i hamować.

W końcu będziesz mógł się skupić na realizowaniu swojego życiowego celu i budowaniu spełniającego życia dla siebie i innych, a nie chronieniu swojego kruchego poczucia własnej wartości i ciągłej trosce o to, jak Cię postrzegają inni

 • Poznasz model świadomości, który w jasny i spójny sposób tłumaczy wszystko, co odczuwasz (wszystkie emocje, uczucia, doznania, potrzeby) oraz od czego to zależy. Dzięki temu zrozumiesz, jak jest zbudowana Twoja psychika.
 • Czym w swojej istocie są przekonania oraz za pomocą jakich 3 mechanizmów się tworzą i zmieniają. Dzięki temu zrozumiesz na znacznie głębszym poziomie zachowanie, myśli i decyzje swoje oraz innych.
 • Odkryjesz i przejdziesz przez 7-etapowy proces instalacji przekonań filarowych. Dzięki niemu wiedza, którą zdobędziesz, nie pozostanie tylko wiedzą, ale stanie się częścią Ciebie. Ten proces jest odpowiedzialny za Twoją transformację.
 • Powyższy proces będziesz śledził i wspomagał całym zestawem narzędzi dedykowanych do tego celu, które wbudowaliśmy w platformę. Dzięki nim będziesz wyraźnie widział, na jakim etapie jest każde z przekonań i co trzeba w nim jeszcze zrobić.

  Za pomocą tych narzędzi dodatkowo pozbędziesz się stopniowo krok po kroku każdego błędnego i hamującego przekonania.

  Instalacja przekonań
 • Poznasz i zainstalujesz w sobie przekonanie filarowe dotyczące Twojego odczucia szczęścia i spełnienia. Z jakich 6 elementów się składa, jak na siebie wpływają oraz co robić, aby je w sobie maksymalizować.
 • Poznasz i zainstalujesz w sobie przekonanie dotyczące wszystkich Twoich prawdziwych potrzeb fizjologicznych i psychologicznych. Dzięki temu dowiesz się, czego naprawdę potrzebuje Twoje ciało i umysł, żeby funkcjonować na najwyższym poziomie (i jak mu to dostarczyć), a co jest tylko sztucznymi, stworzonymi przez społeczeństwo, kulturę i marketing potrzebami, które marnują Twoją uwagę, czas i pieniądze.

  Tutaj możesz się mocno zdziwić, bo nawet jeśli kompletnie nie jesteś materialistą, to i tak możesz wierzyć na jakimś poziomie (np. emocjonalnym) w wiele z nich.

 • Poznasz i zainstalujesz w sobie przekonanie filarowe, które pozwoli Ci prawdziwie zrozumieć intencje, czyny i decyzje innych osób. To otworzy w Tobie niemal nieosiągalny innym sposobem poziom empatii. Dzięki temu zniknie w Tobie cały niepotrzebny i szkodliwy żal, pretensje do innych ludzi, poczucie krzywdy, złość, chęć zemsty czy zazdrość.
 • Poznasz i zainstalujesz w sobie przekonanie filarowe, które uodporni Cię psychicznie na wszystkie porażki, straty i rzeczy, które pójdą nie po Twojej myśli.

  Dzięki temu przestaniesz się przejmować i bać rzeczy, na które nie masz wpływu lub które mogą się zdarzyć tak czy siak. Nauczysz się akceptować rzeczywistość taką, jaka jest. Bez projektowania na nią ciągle swoich oczekiwań, a wraz z nimi lęków i obaw, że się nie spełnią i rozczarowań oraz dodatkowego bólu gdy tak się dzieje.

 • Wiele, wiele więcej…

Moduł Decisions

(kolejne 2 miesiące Programu)

PLP - moduł Decisions

W tym module przejdziesz przez cały drugi krok z procesu budowy maksymalnie spełniającego życia - opanujesz proces podejmowania najlepszych możliwych decyzji.

W Twoim życiu jest wiele spontanicznych decyzji o stosunkowo małym znaczeniu (np. jaki film dzisiaj obejrzeć, gdzie się spotkać ze znajomymi itp.). Są jednak też takie, których konsekwencje są ogromne i potrafią się rozciągać na resztę życia jak np.:

 • Czy przejść na jakąś dietę, a jeśli tak, to na jaką
 • Jaki kierunek studiów wybrać
 • Jaką wybrać ścieżkę kariery
 • Czy zmienić pracę, a jeśli tak, to na jaką
 • Czy założyć firmę
 • Jak rozwijać firmę, co w niej zmienić, jak ją ustawić
 • Jak postąpić z daną osobą (wszelkie konflikty i trudne osobiste sytuacje)
 • Czy związać się z daną osobą
 • Czy się przeprowadzić, a jeśli tak, to gdzie
 • Czy kupić mieszkanie / dom, a jeśli tak to kiedy, jakie
 • Co zmienić w swoim życiu
 • Czy zainwestować w coś pieniądze, a jeśli tak to, w co i w jaki sposób

Tego typu decyzje promieniują na resztę życia. Często nie tylko Twojego, ale też bliskich Ci osób.

To oznacza, że udoskonalenie swojego procesu podejmowania takich decyzji, to także wyraz odpowiedzialności i troski za tych, których Twoje decyzje również dotykają.

Nikt nie chce przecież swoimi błędnymi decyzjami sprawiać niepotrzebny ból i dyskomfort sobie oraz osobom, na którym nam zależy.

Niestety robimy to często nieświadomie przez zaniedbanie tego, jak podejmujemy decyzje.

Poza błędnymi przekonaniami (które usuniesz w pierwszym kroku) pozostaje jeszcze...

Ponad 100 błędów poznawczych, które blokują Cię przed podejmowaniem najlepszych decyzji

Dlatego w tym module poznasz i nauczysz się stosować specjalny 6-etapowy algorytm Optimal Decision Process™, który pomoże Ci ominąć te wszystkie błędy tak sprawnie, jak to tylko możliwe.

Ten algorytm powstał dzięki setkom badań i analiz, jakie były prowadzone w obszarze podejmowania decyzji - od eksperymentów psychologicznych, po decyzje biznesowe, inwestycyjne i polityczne, w których ważyły się życia milionów obywateli.

Elementy tego algorytmu stosują już m.in. jedne z największych firm (np. przez Apple), astronauci NASA, komandosi elitarnych jednostek wojskowych czy piloci samolotów.

Ty możesz go zastosować do każdej ważnej decyzji w swoim życiu.

Ważne: Nikt nie ma szklanej kuli, żeby przewidzieć przyszłość, więc nie da się ZAWSZE podejmować idealnych decyzji. Zawsze też coś może pójść nie tak przez czynniki losowe.

To nie jest więc algorytm na wytypowanie numerów Lotto. ;)

Jednak stosując go, masz pewność, że aby podjąć najlepszą decyzję nie mogłeś zrobić nic więcej i nic lepiej.

Z informacjami, jakie były dla Ciebie dostępne, z czasem, jaki miałeś na poszukiwanie informacji i z tą niepewnością, jaką niesie przyszłość, podjąłeś po prostu optymalną decyzję. Nie mogłeś wybrać lepiej - to zapewni Ci ten algorytm.

Dzięki stosowaniu Optimal Decision Process™, który poznasz w tym module, całkowicie znikną w Tobie wyrzuty sumienia, żale o decyzje (“Czemu nie zrobiłem wtedy X?”) i gdybania (“A co gdybym wtedy wybrał Y?”) - wiesz, że po prostu nie mogłeś wybrać lepiej.

O ile lepsze byłoby teraz Twoje życie, gdybyś uniknął w nim wszystkich sytuacji typu “O nie! Przecież mogłem to przewidzieć?” lub “Jak mogłem tego wtedy nie widzieć?” czy “Gdybym wtedy wiedział to, co wiem teraz…”?

Ten moduł sprawi, że takie sytuacje więcej się nie powtórzą. Ani Ty, ani osoby wokół Ciebie nie będą musiały już więcej niepotrzebnie cierpieć przez to, że uległeś nieświadomie któremuś z błędów poznawczych w ważnej decyzji.

Zyskujesz proces myślenia stosowany przez osoby, które dzięki niemu obwieszcza się geniuszami i pisze o nich książki.

W tym module (czyli podczas kolejnych 2 miesięcy Programu) dowiesz się dodatkowo m.in.

 • Czym jest, jak działa intuicja oraz jak dokładnie wykorzystywać ją i Twoją podświadomość do podejmowania decyzji (a kiedy tego nie robić). Mimo że “intuicja” brzmi tajemniczo, to prowadzono na jej temat mnóstwo ciekawych badań tak, że obecnie doskonale wiadomo, skąd się bierze, na jakich zasadach działa i jak jej używać.

  W laboratoriach opracowano procedury, które w prosty i powtarzalny sposób pozwalają każdemu wykorzystać intuicję do lepszego podejmowania decyzji.

 • Poznasz proces i techniki pobudzania kreatywności oraz generowania niezwykłych pomysłów stosowane przez ludzi, którzy dosłownie żyją ze swojej kreatywności i są w niej światowymi liderami - jedną z czołowych agencji marketingowych czy firmę zajmującą się wymyślaniem nazw marek (stworzyli nazwę m.in. BlackBerry czy Pentium).

  To dosłownie procesy i techniki, które zarobiły dla ich właścicieli miliony dolarów, a Ty będziesz mógł z nich korzystać, aby osiągać wybitne efekty zawsze, gdy tylko potrzebujesz wymyślić coś kompletnie nowego i potrzebujesz dobrych, nowatorskich pomysłów.

  Nie musisz się już zdawać na "wenę" czy posiadanie dobrego dnia. Proces kreatywnej pracy rozbiliśmy na części pierwsze prostą, powtarzalną procedurę. Stosując ją nawet w gorszy dzień i w fatalnych warunkach możesz wpadać na rewolucyjne pomysły.

 • Odkryjesz jedno pytanie, które pozwala zamienić kłótnię, w której każdy zażarcie broni swojego stanowiska lub pomysłu, na konstruktywną dyskusję, w której wspólnie szuka się prawdy lub najlepszego rozwiązania. To pytanie to m.in. tajna strategia pewnego wybitnego CEO (dyrektora generalnego) i absolutne złoto, gdy uczestniczysz lub przewodzisz pracom w grupie.
 • Poznasz 5-blokowy schemat rozwiązywania z pozoru nierozwiązywalnych problemów i trudności. Największe firmy świata ogłosiły jego twórcę geniuszem i płaciły miliony dolarów jemu oraz jego uczniom, aby go dla nich stosował.

  Za jego pomocą dochodzili do rewolucyjnych rozwiązań, na które nikt wcześniej nie wpadł. Ten sam schemat możesz wykorzystać do rozwiązywania wszelkich dylematów i problemów życiowych czy zawodowych.

 • Odkryjesz sekret podejmowania decyzji, który w pewnych sytuacjach potrafi przebijać swoją skutecznością skomplikowane modele komputerowe oraz oceny ekspertów. Nawet jeśli dysponują 10 razy większą ilością informacji i doświadczeniem.

  Z tym sekretem w pewnych sytuacjach (nie we wszystkich) posiadając mniej informacji, mniej wiedzy i żadnego doświadczenia jesteś w stanie dokonywać lepszych wyborów niż osoby, które mają to wszystko.

  Za pomocą tej metody udowodniono, jak m.in. przeciętny Kowalski może wskazać lepszego kandydata na dane stanowisko niż profesjonalny rekruter czy model komputerowy lub osiągać na giełdzie lepsze wyniki niż 77% największych funduszy inwestycyjnych prowadzonych przez światowych ekspertów.

 • Wiele, wiele więcej...

Moduł Optimization

(kolejne 2 miesiące Programu)

PLP - Moduł Optimization

W tym module przejdziesz przez cały trzeci krok z procesu budowy maksymalnie spełniającego życia - optymalizację codzienności.

Twój obecny tryb życia, czyli to jak wygląda Twoja typowa codzienność od wstania rano, do położenia się wieczorem, to w dużej mierze efekt wielu zmian, których wymagały od Ciebie zmieniające się obowiązki.

Przez to przypomina to trochę proces kształtowania się prawa w państwie - ciągle stara się odpowiadać na bieżące potrzeby, rozwiązywać bieżące problemy, więc się zmienia. W wyniku tego zawiera wiele sprzeczności, słabych rozwiązań i dawnych pozostałości.

Przykładowo jeden z zapisów w prawie Wielkie Brytanii stanowi, że:

W mieście York każdy może legalnie strzelać z łuku do Szkotów, ale tylko od poniedziałku do soboty

Oczywiście to stoi w sprzeczności z innymi prawami.

Archaiczna pozostałość po dawnych wojnach ze Szkocją.

Z kolei prawo podatkowe w USA stało się tak skomplikowane i sprzeczne, że gdy w ramach eksperymentu poproszono 45 specjalistów od podatków, aby wyliczyli podatek dla jednej i tej samej rodziny, KAŻDY z nich uzyskał inny wynik.

Podobnie kształtował się Twój obecny tryb życia - zawiera wiele dawnych i niepotrzebnych pozostałości z przeszłości, starych nawyków i nieoptymalnych rozwiązań.

Jest więc w nim wiele pola do optymalizacji i wyciśnięcia z niego znacznie więcej satysfakcji, spełnienia i czasu dla Ciebie oraz Twoich bliskich.

Tym zajmiemy się w tym module. Przejdziesz przez kompletny proces projektowania swojej codzienności - wg nowych zasad i praktyk oraz za pomocą specjalnego narzędzia - od całkowitego ZERA.

Stworzysz nowy tryb życia. I to taki, którym zaczniesz żyć od kolejnego tygodnia, a nie za kilka lat. Tryb życia, który przy Twoich obecnych obowiązkach, możliwościach finansowych, czasowych i zdrowotnych dostarczy Ci nieporównywalnie więcej satysfakcji i spełnienia.

Moduł Strategy

(ostatnie 2 miesiące Programu)

PLP - Moduł Strategy

W tym module przejdziesz przez ostatni krok z procesu budowy maksymalnie spełniającego życia - strategiczne planowanie przyszłości.

W poprzednim module projektujesz maksymalnie spełniający styl życia, na tu i teraz. Natomiast w tym module zaplanujesz swój przyszłościowy styl życia na jeszcze wyższym poziomie i to jak go osiągnąć.

Tutaj prawdziwie planujesz najbardziej spełniające życie, jakie możesz sobie dla siebie wyobrazić i realną ścieżkę do jego zbudowania.

Wszystko to łącząc całą Twoją wiedzę zdobytą z poprzednich modułów oraz za pomocą specjalnego narzędzia na platformie i najlepszych praktyk wziętych z obszaru biznesu i tworzenia projektów, by projekt Twojego idealnego życia nie pozostał marzeniem, ale stał się rzeczywistością.

A dzięki temu, że dokonasz tego wszystkiego za pomocą powtarzalnego procesu, a nie pod wpływem chwilowej inspiracji - zawsze będziesz mógł go wykonać ponownie i stworzyć nową wizję jeszcze bardziej spełniającego życia, gdybyś osiągnął już poprzednią.

W tym module nie dostajesz marzenia. Dostajesz proces, który pozwoli Ci je w prosty i powtarzalny sposób ciągle generować i osiągać.

BONUS #1

Darmowe aktualizacje i ulepszenia - tak długo, jak długo masz aktywne konto w Programie, zawsze masz dostęp do jego najnowszej wersji i wszystkich udoskonaleń.

A lubimy doskonalić. :)

Dla przykładu - w Programie Rozwoju Best You od momentu jego powstania praktycznie nie było miesiąca, w którym czegoś byśmy nie ulepszyli.

Gdy więc tylko wypuścimy jakiś dodatek, nowe wideo, narzędzie, webinar, ulepszenie do Perfect Life Process - automatycznie uzyskujesz do niego dostęp tak samo, jak wszyscy, którzy wejdą do Programu później, płacąc za nie dodatkowo.

BONUS #2

Certyfikat i trofeum - gdy przerobisz wszystkie prezentacje wideo, wykonasz wszystkie ćwiczenia i zdasz test wiedzy (jest darmowy) - w ramach nagrody otrzymasz pocztą certyfikat z hologramem.

A jeśli zdążysz zdobyć certyfikat w ciągu roku od zapisu do Programu - otrzymasz dodatkowo trofeum z Twoim grawerowanym imieniem i nazwiskiem.

Życie Twoje i Twoich bliskich będą najlepszymi dowodami transformacji, którą przejdziesz wewnątrz Perfect Life Process, ale certyfikat i trofeum będą Ci służyły za niezwykłą pamiątkę, która stale będzie przypominać, skąd zaczynałeś oraz wszystko to, czego się nauczyłeś.

Dodatkowo z czasem może się okazać, że certyfikat zyska wartość na rynku pracy (to część naszej wizji).

Która firma nie chciałaby mieć pracowników, którzy np. dzięki samemu modułowi Decisions, potrafią sprawniej myśleć i dokonywać lepszych decyzji niż większość obecnych dyrektorów i prezesów.

Mocna przewaga konkurencyjna…

Ile wynosi inwestycja w Perfect Life Process?

A ile dla Ciebie jest warte zbudowanie maksymalnie spełniającego życia?

Życia, które przeżyjesz tak dobrze, jak tylko dobrze mógłbyś je przeżyć.

Życia, w którym podejmujesz tak dobre decyzje, jak tylko to możliwe.

Życia, w którym gdybyś cofnął się w czasie, niczego byś nie zmienił.

Życia, w którym nie budujesz tylko spełnienia i satysfakcji dla siebie samego, ale też dla wszystkich wokół Ciebie i dosłownie zmieniasz świat na lepsze.

Życia, które jest przeżyte z głębszym celem i sensem.

Życia, w którym masz pełną jasność, co robić w każdej chwili.

Jak wyceniłbyś coś takiego, gdyby pieniądze nie stanowiły żadnego ograniczenia?

Na 100 000 zł? Milion?

Oczywiście wiemy, że pieniądze niemal zawsze są jakimś ograniczeniem, a ten program nie jest tylko dla milionerów.

Dlatego wartość wszystkich jego elementów oszacowaliśmy następująco:

 • Moduł Mindset (4 miesiące) = 4500 zł
 • Narzędzia wspierające = 600 zł
 • Moduł Decisions (2 miesiące) = 1200 zł
 • Moduł Optimization (2 miesiące) = 890 zł
 • Moduł Strategy (2 miesiące) = 890 zł
 • Aktualizacje i ulepszenia = 600 zł
 • Certyfikat i trofeum = 500 zł
 • 12 comiesięcznych webinarów wspierających = 1400 zł
 • Dostęp do zamkniętej społeczności na facebooku = 300 zł

Razem: 10 880 zł.

Jak jednak wiadomo - pieniądze dla większości osób niemal zawsze są ograniczeniem, więc cenę Programu, po której każdy może go dostać w dowolnym momencie, ustaliliśmy na poziomie ok. 40% tej kwoty, czyli wynosi 4500 zł.

Dodatkowo swoją inwestycję możesz rozbić na 10 miesięcznych rat po 459 zł każda, gdyby tak było dla Ciebie wygodniej.

W takim wypadku pierwsza rata - płatna teraz - zapisuje Cię do Perfect Life Process. Gdy tylko zostanie zaksięgowana, od razu otrzymasz dostęp do platformy.

Każdą kolejną opłacisz już wewnątrz swojego konta w Programie co 30 dni.

Za płatność z góry jest więc drobny bonus (90 zł taniej) - poza tym wszystkie warunki są identyczne. To czy wolisz płacić ratami, czy zapłacić z góry wybierzesz na następnej stronie.

Dodaj do koszyka

Dołączając do Perfect Life Process teraz, tak naprawdę zapisujesz się na niezobowiązującą jazdę próbną

Od chwili uzyskania dostępu do Programu możesz bowiem go przerabiać swobodnie przez 50 dni i jeśli w tym czasie stwierdzisz - z dowolnego powodu - że nie chcesz go kontynuować, napisz nam jednego emaila na adres kontakt@rozwojowiec.pl, a otrzymasz pełny zwrot wszystkiego, co zapłaciłeś.

Bez pytań, bez zwłoki, bez gadania i dalej będziemy przyjaciółmi.

Masz 50 dni jazdy próbnej i to w trakcie nich tak naprawdę decydujesz czy Perfect Life Process jest dla Ciebie, czy nie.

Wejdź więc teraz śmiało do środka, przerób pierwsze 2 miesiące Programu i:

 • Poznaj przekonanie filarowe dotyczące Twojego celu życia.
 • Zainstaluj w sobie przekonanie, które uczyni Twoje poczucie własnej wartości niezniszczalnym.
 • Uzupełnij test Life Score™, żeby zbadać aktualny kierunek swojego życia.
 • I wiele, wiele więcej...

i w np. 49 czy 50 dniu zdecyduj, czy chcesz kontynuować, czy nie.

Jeśli uznasz, że nie - wyślij nam emaila, zwrócimy Ci pieniądze, przybijemy wirtualną piątkę, ciesząc się, że mogliśmy Ci służyć naszą pracą przez te 2 miesiące, a Ty wyjdziesz z Programu, zgarniając 2 miesiące bezcennej wiedzy i postępów całkowicie za darmo.

Lub zostaniesz w Programie i zbudujesz maksymalnie spełniające życie.

W tym momencie masz do wyboru jedną z 2 ścieżek:

 1. Ścieżka decyzji - dołączasz teraz do Perfect Life Process na okres testowy i obserwujesz, jak sprawy potoczą się dalej. Może przerobisz go całego i zbudujesz maksymalnie spełniające życie, a może wyjdziesz z jazdy próbnej po przerobieniu materiałów z dwóch miesięcy. Dokonasz najlepszego wyboru, gdy znajdziesz się w środku.
 2. Ścieżka bezruchu - nie wchodzisz do Perfect Life Process i zamykasz sobie dostęp do wiedzy z niego oraz opcje wyboru.

Jeśli wolisz ścieżkę decyzji, to nie czekaj, tylko kliknij teraz przycisk poniżej:

Dodaj do koszyka

Do zobaczenia,
Damian Redmer